.::. Santralin Kurulması İçin Ürün Tedariki .::.

 

 

 

Panellerden aldığı gerilimi işleyerek, sabit veya değişken genlik ve frekanslı AC gerilim elde etmek için kullanılan güç elektroniği devreleridir. Merkezi inverterlar genellikle büyük güçlü santrallerde kurulan inverter çeşididir.

Panellerin inverter öncesinde DC korumanın yapıldığı, bağlantı kutularında birleştirildikten sonra invertere bağlantı gerçekleştirilir. String (Dizi) inverterlardaki amaç, tek bir santrali bölümlere ayırarak her bir parçanın ayrı olarak enerji üretmesini sağlamaktır. DC giriş gerilimlerinin müsaade ettiği voltaj değerine kadar panellerin seri bağlandığı ve her bir FV dizinin doğrudan invertera bağlantısı ile oluşturulan sistemlerin inverteridir.

Arazi Montaj Sistemi, Carport, Çatı Üstü Montaj Sistemi. Sistemin tasarlanmasından sonra statik hesaplar yapılarak konstrüksiyon seçimi yapılmalıdır. Bütün sistemi taşıyıcı göreviolan konstrüksiyonlar uzun ömürlü ve dayanımı yüksek malzemeden seçilmelidir. Konstrüksiyon üreticileri, fabrika çıkışından itibaren 12 yıl ürün garantisi vermektedirler. Düz Çatı Sistemi, Kiremit Çatı Sistemi, Trapez Çatı Sistemi, Sandviç Çatı Sistemi